Почина актерот Ричард Кил, негативецот од филмот за Џемс Бонд


Ричард Киел почина вчера попладне во болница во Калифорнија на свои 75 години.

Според пишувањата на американските медиуми во болницата наводно бил примен поради скршеница на ногата, но вистинската причина за смртта се уште не е дефинирана.ricardKil-540x320

 

Неговата смрт ја потврди и гласноговорникот на болницата Сент Агнес во која ги помина и последните моменти.

Обожавателите засекогаш ќе го паметат по улогата на Џос, „металната вилица“ во „Шпионот кој ме сакаше“ со тајниот агент Џејмс Бонд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1