Каменуван воз – повреден машиновозачот


Voz_dizel_800pxПовреден е машиновозачот на товарен воз кој сообраќал од Јегуновце кон Трубарево, кој билкаменуван од непознати лица.

Инцидентот се случил вчера попладне. Од камењата било скршено челното стакло на локомотивата. А со телесни повреди се здобил 50 – годишниот машиновозач. Полицијата трага по вандалите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1