Камион се заби во автобус на ЈСП – Повредени пет лица


Камион со струмички регистерски ознаки удри дирекно во автобус на Јавното сообраќјано претпријатие Скопје.

На снимката до која дојде МКД.мк се гледа како автобусот застанува на автобуска постројка кај населбата Дрма и во еден момент товарно моторно возило “Застава” со голема брзина удира во автобусот.

Пет лица се здобиле со поврди.

Видео на следниот линк – мкд.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1