Камион удри во млада скопјанка


kliniki- brza pomos urgentenЖена со тешки телесни повреди била итно пренесена во болницата Свети Наум Охридски, откако на неа налетал камион и ја прегазил.

Како што пренесува полицијата, се работи за 35-годишната Љ.С. од Скопје која денеска околу 13 часот и 30 минути била прегазена од камион на улицата Никола Карев.

Полицјата врши увид.

Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1