Жена прегазена на „Рузвелтова“


audi-500Автомобил ауди А7 со скопски регистерски таблички попладнево прегазил жена на улицата Франклин Рузвелт во Скопје, јави Курир.

Според првичните информации од полицијата, автомобилот удрил во жената кога ја преминувала улицата.

Со повреди таа е пренесена во Ургентниот центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1