Каракамишева: Картата на СДСМ е радикализација на политичката состојба


Картата на СДСМ во овој момент е радикализација на политичката состојба на Македонија, децидна е професорката Татјана Карамишева во интервју за телевизија Нова Screenshot_3-1

-Радикализацијата ќе треба да биде во рамките на уставот и законите, СДСМ најавија дека ќе се движат во рамките на законските механизми кој што им стојат на располагање, иако никој не го зема в предвид фактот дека сите тие законски механизми може да се прелеат и да станат незаконски, вели Каракамишева.

Државната изборна администрација во целина ќе ги превземе работите во свои раце. Државната изборна комисија има обврска да утврди роковник по кој што ќе ги следи и постапува, вели за ТВ Нова професорката Татјана Каракамишева.

-Она што беше најголемата фама дека имаме ние фаличен избирачки список, дека има огромен број на луѓе кој се фантомски гласачи паднаа во вода тие фами, тие тези паднаа во вода. Видовме дека не само што немаме фантомски гласачи туку едноставно сè е во ред со избирачкиот список, изјави Каракамишева.

Целото интервју на ТВНова.мк

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1