Карпош и Ѓорче утре без струја


Корисниците на улицата „Владимир Каваев“ бр. 28 во општина Карпош утре од 09 до 10 часот ќе останат без електрична енергија.

 struja1Од 09:30 до 13 часот без струја ќе бидат и корисниците  од  улиците „Франц Розман“, „Езерци“, „Гари“, „Ринхини“ и „Ацо Шопов“ (поранешна „Пролетерска“) во општина Карпош.

Во периодот од 10 до 13 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Алекса Демниевски“, поточно подулиците бр. 23 и бр. 25 во општина Ѓорче Петров.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се заради реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во тие региони.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1