Се урна хеликоптер на улица во Лондон (Видео/Фото)


Во јужниот дел на Лондон се урна хеликоптер, откако удрил во кран, јавија британските медиуми.

helikopter-londonЛеталото паднало на улица, а засега нема информации за жртви или број на повредени.

Противпожарната и итната служба излегле на терен, сообраќајот е блокиран, а очевидци велат дека густ чад се надвил над реката Темза.

Како што јавува Sky, во хеликоптерот бил само пилотот, а според непотврдени информации за време на падот од делови на кранот и хеликоптерот оштетени се два автомобила.

Не се знае дали во нив имало луѓе.

На Твитер се појавија фотографии од повеќе делови на Лондон, на кои се гледа густ чад, а некои тврдат дека хеликоптерот при падот, откако удрил во кранот, удрил и во зграда.

Макфакс

helikopter-london11 helikopter london22

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1