Катар е следниот – навиваме за Македонија


rakometari

Македонија игра со Катар во 18:00 часот.

Во првиот натпревар, по тежок натпревар со Чиле, Македонија извојува победа со со резултат 30:28.

Катар е уште една екипа која се смета за аутсајдер во групата.

на ова првенство ја сакаат да се докажат пред светската ракометна јавност.

sundovski

Сепак во нејзините редови има многу ракометари кои се од Југолсовенската школа, Словенецот Борут Мачек, Марко Багариќ роден во Хрватска, и босанецот Елдер Мемишевиќ.

Во нашата репрезантација има измени. Шундовски ја призна грешката. На позицијата десно крило наместо Златко Мојсоски ќе настапи Владимир Темелков.

– Немаме простор веќе да се „коцкаме“ затоа морам да одиме со проверени сили – истакна Шундовски на денешниот брифинг со македонските новинари во Севиља.

Ова е македонецот од Севиља што ги спасуваше ракометарите (Видео)
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1