Ова е македонецот од Севиља што ги спасуваше ракометарите (Видео)


mircevskiМакедонецот Јосиф Мирчески во Севилја работи како научник. Тој за светското првенство во ракомет сакајќи да биде добар домаќин направи и посебен веб сајт за да им помогне на македонските навивачи полесно да се снајдат во градот. www.osvoijasevilja.com 

Но на крајот излезе дека и ја спасуваше македонската репрезентација која по 20 часа патување кога слетала во Севиља никој не ја чекал.

Јосиф и неговата сопруга Јулија ја раскажуваат емотивната приказна поврзана со доаѓањето на македонската Фаланга во Андалузија.

Извор – Супер спорт

Каде и да си Македонец си – нашинец во Севиља им помага на навивачите
Срам, брука, циркус: Медицинската опрема на ракометарите патува со рентакар од Рим до Севилја
Македонски гастербајтер ги спаси нашите ракометари во Севиља
Брука: Ракометарите преживеаа хорор – бесни и измалтретирани пристигнаа во Севиља

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1