Ќе дува ветер со брзина од 80 километри на час!


Времето во Македонија  ќе биде променливо облачно и доста студено со повремен слаб снег, особено претпладне.

Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер, кој на моменти ќе надминува 80км/час.vetar22

Дневната температура ќе се движи од – 6 до 3 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 1 степен

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1