Ќе може да се праќаат пари преку Google и Gmail (Видео)


Gmail наскоро ќе вклучи опција наречена Google Wallet (Гугл паричник), преку кој многу едноставно ќе можеме да испраќаме и примаме пари по пат на е-маил. Сè што треба да направите е да стиснете на знакот $ за да прикачете пари во маилот кој сакате да го испратите. Исто како што прикачувате документи.

Pay_by_Gmail

Менаџерот на Google, Travis Green на својот блог напишал дека оваа опција во наредните месеци ќе се појави кај сите корисници на Gmail.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1