Како до повеќе пари со Фенг Шуи


Со помош на Фенг Шуи, може да се привлечат повеќе пари и подобри можности за бизнис. Парите се поврзани со поблискиот лев агол на секоја дадена област. Главната област е во најужниот агол на станот, но постои и подрачје на финансии во секоја просторија, работна соба, спална соба и кујна.
За да истата се исполни, треба да се испочитуваат едноставни и брзи совети.

create_a_feng_shui_wealth_vase1. Исчистете го нередот во овие подрачја. Доколку се ослободите од непотребните работи ќе привлечете позитивна финансиска енергија.
2. Поправете ги сите работи кои што се скршени или нефункционални. Се што не работи не би требало да го држите во овој простор, но и генерално во својот дом
3. Исполнете ги овие подрачја со симболи на богатство. Тоа се работи со монети, среќен бамбус или било кој друг предмет, што го симболизира богатството. Овие можат да бидат лични симболи, како што се слики луксузен дом што го сакате, модел на некоја јахта или луксузен автомобил кои го посакувате.
4. Финансиската област дома пополнете ја со зелено и виолетово. Зелената боја ја симболизира виталноста и растот, додека виолетовото е боја на богатството.
Attracting_Wealth5. Обрнете внимание на тоа како се однесувате кон парите секојдневно. Ги чувате ли парите несортирано и неуредно во џебовите?! Од паричникот исфрлете се што не ви е потребно. Парите уредно ставете ги, а кон секоја сметка однесувајте се како да ја цените и да има голема вредност.
6. Ако одбивате да се занимавате со парите, исто и тие ќе се одбиваат од вас. Поради тоа забележувајте ги трошковите, плаќајте ги сметките и слично.
7. Живејте великодушно. Парите формираат посебна енергија и треба да се движат низ вашиот живот, затоа морате да давате, за да истите ви пристигнуваат. Ако навистина немате никакви пари, кои можете да ги споделите со другите, дарувајте ја својата љубезност, време, енергија и вештина.
8. Бидете благодарни за тоа што го имате. Повеќе ценете ги нештата кои ги имате, без разлика колку мали можат да бидат, тоа ќе привлече повеќе нови работи во вашиот живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1