Ќе се снима филм за Хилари Клинтон – која актерка да ја глуми – еве кои се во игра (Фото)


Филмот за славната прва дама, сопругата на Бил Клинтон би требало во кината ширум светот да се појави до 2016 година.

За улогата на Хилари Клинтон во биографскиот филм „Родхем“ ќе се натпреваруваат холивудските убавици Џесика Честеин, Скарлет Јохансон, Рис Витерспун и Аманда Сијфрид.

Дејствието во филмот се врти околу животот на сопругата на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, Хилари Родхем, која била најмлада правничка избрана во конгресниот одбор, кој за време на аферата на Вотергејт, требаше да го смени претседателот Никсон. Премиерата на филмот би требало да биде во 2016 година.

clinton

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1