Ќе ви се заледи крвта: Погледнете како тресеше катастрофалниот земјотрес во Фукушима (ВИДЕО)


На јутјуб каналот веќе се појавија и првите снимки од страотниот земјотрес со јачина од 7,3 степени во Рихтер што ја погоди Јапонија вчера вечерта, недалеку од Фукушима.screenshot_96

Според податоците од УСГС епицентарот на земјотресот бил недалеку од Фукушима, во Тихиот океан на длабочина од 10 километри.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1