Ќе ви застане срцето – со голи раце фатија бебе кое падна од втор кат (Видео)


mazi1

Неверојатен момент е фатен на камера, минувач фаќа бебе кое паѓа од прозорец од вториот кат среде пороен дожд, барајќи ја својата мајка во Кина.

На снимката се гледаат двајца мажи кое преплашени го очекуваат детето да падне во нивните раце.

Еден од нив некако успева да го задржи детето и покрај поројниот дожд.

-Се плашев да не не го фатам.

Тоа беше ништо друго туку инстинкт”, вели храбриот минувач.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1