Кејт Мидлтон со позајмена тијара на приемот со кинескиот претседател (фото)


Војвотката Кејт позната како една од ретките дами од дворот, која тијара носи само во специјални прилики, па оваа недела носеше тијара трет пат во животот.kejt-midlton-vo-crven-fustan-i-so-svetkava-tijara-na-svecena-vecera-vo-bakingemskata-palata-foto-001

Станува збор за тијарата под назив Лотус Фловер, чиј сопственик е Кралицата мајка, а која претходно понекогаш ја позајмуваше принцезата Маргарета.

Вечерата со кинескиот претседател се одржа во Бакингамската палата.

kejt23 kejt43

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1