Ќерката е родена неподвижна, таткото решил дa го направи невозможното


Девојчето било родено неподвижно, а таткото одлучил да ѝ овозможи да го почувствува животот на вистинскиот начин и да прошета како и останатите деца. 

Фотографите го заобиколија светот, но никој нема прецизни информации кој е таткото и која е приказната за девојчето. Само се знае дека таа е парализирана уште од раѓање и трајно решение за нејзината состојба нема. таткото измислил помагало со кое на своето дете ќе му помогне да оди, на тој начи што го поврзал нејзиното тело со своето, а нејзините нозе со неговите.

На тој начин таа би добила можност да види како е да оди и заедно со својот татко да се прошета низ паркот .

kjerka2 kjerka4

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1