Ќерката на Пол Вокер доби оштета од 10 милиони долари


Судот пресудил во корист на Мидоу Вокер (17), ќерката на Пол Вокер, но уште не се знае дали парите ќе бидат исплатени од осигурувањето или од она што го поседувал Роџер Родас кој управува со „Поршето“ во кое двајцата загинаа.pol voker

Ќерката на американскиот актер доби 10 милиони долари оштета во судскиот спор кој го покрена против Роџер, возачот на „Поршето на смртта“.

Овој износ на Мидоу и е доделен уште во 2014 година, но сега истиот е потврден од судот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1