Кетрин Денев е добро – претрпела послаб мозочен удар


Семејството на француската актерска ѕвезда Кетрин Денев соопшти дека таа претрпела „ограничен исхемичен удар”.

За среќа, 76-годишната актерка нема проблеми со движењето, но нејзиното целосно заздравување ќе потрае, информираат француските медиуми.

Агенциите јавуваат дека таа минатата ноќ била примена во една од болниците во Париз.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1