Наташа Алуловска е нова директорка на Детска клиника


Наташа Алуловска денеска е назначена за нова директорка на скопската Клиниката за детски болести. Алуловска како педијатар работи на одделот за неонатологија на клиниката.

Организациски директор на клиниката е Ридван Ибраими, кој на оваа позиција е од 2012 година.

Клиниката за детски болести работеше без медицински директор повеќе месеци, откако уште пролетта Катерина Ставриќ поднесе оставка на функцијата од лични причини, но чекаше да добие наследник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1