Кежаровски пуштен на слобода


Новинарот Томислав Кежаровски излезе  од затворот „Скопје“, бидејќи како што му било соопштено затворската казна му се прекинува за еден месец, односно му било речено во затвор да се јави на 18 февруари, јавува Фокус.

Како што ни објасни Кежаровски, барањето за прекин на издржувањето на казната побарал директорот на затворот „Скопје“, а одлуката ја донел директорот на Управата за извршување на санкции.

Фото - Плусинфо

Фото – Плусинфо

„Во решението се наведува дека сум пуштен поради влошена здравствена состојба, а пишува дека во затвор треба да се појавам на 18 февруари“, истакна Кежаровски за „Фокус“.

Томислав Кежаровски беше на чело на колоната од илјадници негови поддржувачи, кои денес одржаа протест пред Апелацискиот суд с.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1