Цеца прозборе за тестаментот на Аркан – Од него наследив стан на море и вила


Светлана Цеца Ражњатовиќ вчера се појави во Даночната служба каде рекла  дека поголемиот дел од богатството го наследила од покојниот сопруг жељко Ражњатовиќ – Аркан. Фолк пејачката во разгвор за српски Курир појаснила зошто три часа се задржила со инспекторите, но додала дека сослушувањето било пријатно. ceca-arkan-630x294

– Ме прашува  за оние најосновните работи во врска со работата, беа многу љубезни и пријатни. Разговаравме без брзање за моите настапи кои се јавни кои секогаш знаат кога се како и за мојот новогодишен настап. Тие работи не можат да се сокријатЗборувавме за плаќањето на данокот… Јас секогаш регуларно и легално работам, немам никакви проблеми. Ова беше сосема нормален разговор, па не знам зошто толку голема фама се дигна, вели Цеца, која дојде во друштво со адвокатот.

Како што дознаваат блиски извори за српскиот Курир, Пејачката на инспекторите им изјавила дека има своја продукциска преку која ги врши сите работи вклучувајќи ги и настапите, и уредно ги плаќа даноците . Сепак поголемиот дел од имотот ( куќата во која живее и стан на море и просторот за музичкото студио) како што кажала ги наследила од сопругот. Преку фирма земала кредит.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1