Хорор во Скопје: Залутан куршум заврши во детска соба


Во текот на вчерашниот ден околу 11:50 часот, на булеварот „Јане Сандански“  во скопски Аеродром во детската соба во станот на 61-годиниот Т.С. влетал залутан куршум.

kursum

Од залутаното зрното куршум кое е од непознат калибар, оштетени се ролетната и прозорецот од детската соба во станот, информираат од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1