Киану Ривс за прв пат по долго време се појави со девојка (Фото)


Тој се чини дека немаше сериозна девојка со децении, и никогаш не бил приврзан со жена додека бил на црвениот тепих за време на својата 35-годишна кариера.

Но, тоа се смени овој викенд кога Киану Ривс се држеше за рака со неговата деловна соработничка Александра Грант на галеријата LACMA Art + Film Gala во Лос Анџелес.

Всушност, 55-годишниот актер на Матрикс и 46-годишната уметничка не се пуштија додека позираа за десетици фотографии пред меѓународниот печат докажувајќи дека немаат што да кријат.

Кеану соработувал со Александра за книгите Ода до среќа и Сенки. Додека Александра обезбеди визуелна уметност, Киану напиша поезија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1