Киднапирал 6 год дете и го држи во бункер – Видео


Вооружен маж од вчера држи како заложник едно мало 6 годишно дете кое патувало во училишниот автобус кон својот дом. Киднаперот прво скокнал во школскиот автобус во Алабама, а потоа го убил возачот

sad pukanjeОткако тој го зграпчил детето, со него се сокрил во подземен бункер и од тогаш таму се наоѓа, а полицијата преговара со него.
Киднаперот го држи шестгодишно момче како заложник во просторија направена под земја зад локалната црква. Станува збор за бункер или засолниште кое самиот го направил.

Соседите го идентификувале напаѓачот како 67-годишниот Дотан Игл. и се доселил во тој крај пред две години, и веднаш започнал да гради „бункер“. Сите училишта во областа во која се одвива драмата се затворени.

Полицијата сѐ обидува киднаперот да го убеди да го пушти детето на слобода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1