Сојузот на иднина наместо блокади денес ќе организира граѓански парламент


protesti sdsm

Пратеничката Весна Бендевска најави дека наместо блокадите што се одржуваат на „Партизанка“ пред Симпо, кај мостот „Гоце Делчев“ и кај Стара Рампа, ќе организира граѓански парламент, со почеток во 12 часот пред Собранието на Република Македонија.

Го организраат граѓанскиот парламент бидејќи за утре е најавена седница на Собранието на Република Македонија на која ќе бидат поставувани пратенички прашања.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1