Киднапиран, па убиен поранешен светски шампион во бокс


Некогашниот боксерски шампион на светот Антонио Сермено е убиен откако бил киднапиран во Венецуела, соошти полицијата.

cermeno-500Сермено беше шампион во супербантам и перо категоријата во текот на деведесетите години. Тој е пронајден мртов на матот во државата Миранда, а на телото имал прострелни рани од огнено оружје.

Полицијата соопштила дека Сермено и неговите роднини биле киднапирани во понеделникот вечерта во источниот дел на Каракас. Неговите роднини успеале да избегаат кога киднаперите застанале да наточат гориво, но боксерот останал заробен.

Сермено имаше 44 години, а се пензионираше во 2006-та година со учинок 45 победи и седум порази.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1