Киднапирано 16 годишно девојче во Тетово


Полицијата во Тетово поднесе кривична пријава против Ш.Љ.(22) од Тетово за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“. На 09.06.2014 година околу 07,30 часот во Тетово на раскрсницата од улиците „Штипска“ и „Илинденска“, пријавениот со употреба на физичка сила однел  шестнаесет годишна малолетничка од Тетово во стан на улица „Штипска“, но бидејќи истата давала отпор и почнала да вика, пријавениот ја однел во друг стан во  Тетово присилувајќи ја да биде во љубовна врска со него, каде ја држел до 14,00 часот, кога истата успеала да побегне.

policija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1