Кина гради ,, Ѕвездена порта,,? Што ли е ова – Видео/Фото


Ова е фотографија од 157 метри висок објект кој доби име ,,Ring of Life” или ,,Прстен на животот,,. Неговата изградба чини околу 100 милиони RMB (16 милиони долар). За изградбата се користени 3,000 тони челик.

Дали е ова само туристичка атракција, или Кина очекува посетители? Се прашуваат љубителите на НЛО

CRIENGLISH.com пишува дека зданието е во Fushun, провинцијата Sina Weibo,

ИЗГЛЕДА КАКО ОГРОМЕН ПРСТЕН а низ целиот прстен има 12,000 LED светла. А А china.com.cn ја нарекол ,,временска машина,,

Xia Hongjun, од локалните власти во Fushun, изјавил дека ова е само еден туристички симбол на градот, ќе има лифтови и наменет е за панорамско разгледување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1