Кинески блогер го најави исчезнувањето на малезискиот авион!


Мистериозен корисник на кинеската социјална мрежа Веибо очигледно го предвидел исчезнувањето на авионот на Ер Азија на летот QZ8501 речиси две недели пред леталото да исчезне и итно ги предупредил кинеските државјани да не користат авион на оваа компанија и на компанијата Малезија ерлајнс.

avion isceznat

– Не станувајте уште една жртва на МН370, предупреди на 15. декември, мистериозниот корисник, додавјаќи дека Ер Азија би требало да биде на мета на „моќните“ сили кои се споменуваат како „црни раце“.

Корисникот трвдел дека „Црна рака“ сака да ја упропасти Ер Азија, втора по големина авио-компанија во Малезија.

Истражувачите се уште се во лов на остатоците авионот, кој имал 162 патници кога исчезнал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1