Кисела Вода – Непознато лице пукало со огнено оружје


Во 08 часот и 15 минути во Кисела Вода, од кулата во населбата било пукано со пиштол.

Полицијата информира дека во полиција се јавила Л.Т. од Скопје и пријавила дека шетајќи го своето куче од 14 катницата на булеварот „Борис Трајковски“ со улицата „Петар Дељан“, непознато лице од тераса пукало со огнено оружје.
Од страна на полицајци на лице место е затекнат 33-годишниот А.П. од Скопје, кој бил приведен во Полицијата во Кисела Вода.

На местото на на настанот биле пронајдени чаури од пиштол непозната марка, а од лицето била земена парафинска ракавица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1