Кладилниците имаат разработена шема како ве крадат – ЕВЕ НА ШТО ДА ВНИМАВАТЕ


Постои ли паметно кладење, дали да им верувате на дојавите, на блокираните натпревари ….. за сите информации поврзани со Паметно кладење посетете го овој сајт каде се ви е убаво објаснето, а и ги пратат натпреварите во реално време

http://pametnokladjenje.com

Пад на квотите 

KladionicНе ретко се случува кога тек што ќе се направат квотите 2 3 дена пред натпреварот тие квоти да се многу повисоку одколку пред почетокот на натпреварот. Еве зошто

  1. Кладилниците сакаат да го намалат ризикот од губиток (натпревар кој најверојатно ќе пројде)
  2. Огромна сума на пари легнуваат на одреден исход на натпреварот – и сакаат да се заштитат од можната загуба
  3. Можност да е натпреварот договорен па падот на квотите е неминовен
  4. “Навлекување” да уплаќате на таа утакмица а таа е веќе договорена – нормално да помалата квота не пројде- кладилницата си ја полни касата

Постои начин кој има подлабока подготовка. На одреден потенцијален меч меѓу фаворизирана и аутсајдерска екипа, наместо квотата на фаворитот да биде мала, (на пример 1,15, или 1,20) се случува таканаречена подарок ковата од (1,50 или 1,70) и обложувачите вложуваат голема сума на пари на ваквите натпревари. Кладилниците пред мечот можат да понудат големи пари на потенцијалните екипи и така повторно фаворитот да го загуби мечот, а парите да завршат во џебот на фудбалерите, тренерите, судијата и кладилниците.

Блокирани утакмици

Овие се најпопуларни кај кладилниците што и не е чудно. Штом една утакмица е блокирана сите очекуваат тука нешто да се случува – што и не е далеку од вистината. Еве зошто може да е некоја утакмица блокирана

  1. pariПрво е да е таа навистина договорена и дека се очекува нешто изненадувачко
  2. Второ кладилниците имаат интерен договор и кога е заработката во прашање сите соработуваат соработката престанува кога ќе треба да се формира најдобра квота како би ги привлекле муштериите да се кладат токму кај нив
  3. Така да неретко се случува некои натпревари да се блокирани секаде освен во една две кладилници и играчите трчаат да се кладат таму.

Ретко кога се случило да бидат блокирани мечеви од ЛШ, ЛЕ, или некои од четирите најсилни лиги (Англија, Шпанија, Италија, Германија), затоа што ретко се наоѓаат случаи на наместени натпревари на вакви мечеви, но очигледно големо внимание мора да се посвети на тие натпревари.

Најголема закана се мечевите во пониските лиги или натпреварите во послабите котирани земји (Турција, Норвешка, Шведска, Хрватска…) Спортските кладилници најмногу ги блокираат натпреварите од ваквите лиги, затоа што имаат дојава, но токму на мечевите од ваквите лиги, кладилниците можат најмногу да профитираат.

www.pametnokladjenje.com

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1