Клечењето и зортот биле здрави – измислена нова WC шоља (Видео)


Роберт Едвардс тврди дека досега без никаква реклама продал дури 10 000 примероци од новата шоља за која вели е револуционерен пронајдок – wc шоља која овозможуча ,,чучење,,

” Телото на луѓето е направено така да при обавување на физиолошки потреби подобро е да ,,клечат,, така било милион години се до изумот на новата шоља која донела милион болести,, смета креаторот.

Хемороиди, запек, колитис, запаление на слепото црево, рак на дебелото црево, инфекции, се само дел од болестите за кои виновник е модерната шоља, односно седечката положба за време на вршењето нужда

Во многу познати клиники во светот, клечењето не само што го препорачуваат за пациенти со проблеми со дебелото црево – туку за нив е и обавезно. Бидејќи ,,чучење,, и зортот, овозможуваат поефикасно исфрлување на отпадот од организмот.
новиот изум е едноставен – столче кое се става под шољата и така телото ќе биде во соодветната позиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1