Клинтон по поразот имала напад на беснило, кршела се пред себе: „Не сакав да излезам од дома “


Демократската кандидатка за претседател Хилари Клинтон изјави дека по поразот од Доналд Трамп и доаѓало никогаш повеќе да не излезе од дома.

-Да бидам тука вечерва не е најлесната работа за мене. Минатата недела, единствено што сакав беше да се испружам со добра книга и никогаш повеќе да не ја напуштам куќата“, рекла Клинтон во својот прв јавен говор во Вашингтон, по поразот на изборите.hillary-clinton-angry

Дел од медиумите објавија дека таа освоила речиси милион гласови повеќе од Трамп, но сепак ги загубила изборите, благодарение на комплексниот начин на гласање со електорски гласови.

Дел од американските медиуми пишуваа дека по празот од Трамп, Клинтон имала буквално напад на беснило.

Вработени во службата за безбедност на Клинтон тврдат дека таа почнала да вреска, да пцуе и да крши мебелот. Таа земала предмети и ги фрлала по своите помошници и персонал. Таа се соочила со напад на неконтролиран бес. Потребно било да поминат неколку часа, за да може таа да се смири.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1