КЛУПАТА ШТО ЗБОРУВА: Еден ден ќе се вратам тука, клупата ќе биде празна, нема да не има нас, но … (ФОТО)


На една клупа во градскиот парк, напишана е една порака која стана хит на социјалните мрежи. Авторот не е познат, но порака привлече големо внимание.

Порака гласи:

Еден ден ќе се вратам тука, клупата ќе биде празна, 

нема да не има нас, но спомениците ќе бидат тука!

10989253_10153317565370929_435569080064123226_n

Foto – srekja.mk

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1