Кога дознала дека Оланд има љубовница ја искршила Елисејската палата – 3 милиони евра штетата


Во најновиот број, францускиот таблоид „Closer“, кој и го откри скандалот со љубовната врска помеѓу Франсоа Оланд и актерката, тврди дека неговата партнерка, Валери, во моментот кога Оланд и признал дека има афера, целосно ја уништила канцеларијата во Елисејската палата.

Valeri i olandВо напад на бес, Валери фрлала скапоцени вазни, часовници, уметнички слики од Националната колекција, штетата која ја направила се проценува на три милиони евра.

Валери откако дозна за аферата, имаше нервен слом и обид за самоубиство, но и покрај тоа таа е спремна на Оланд да му го прости неверството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1