Исчистете ги фугите меѓу плочките брзо и лесно


Одличен избелувач за фугите меѓу плочките во кујната и во купатилото можете лесно да го подготвите сами дома. После тоа плочките ќе изгледаат како нови.

fugi plockiЗа да изгледаат блескаво како првиот ден, направете ја следнава смеса за чистее на керамичките плочи и фугите. Во литар ипол вода додадете половина чаша сода бикарбона, потоа третина чаша сок од лимон и на крајот полека додадете четвртина чаша алкохолен оцет.

Почекајте да заврши хемиската реакција и вашата смеса е готова за употреба. Со четка или со сунѓер, втријте ја смесата во фугите помеѓу плочките и ќе видите како пред вашите очи фугите повторно стануваат бели, а плочките добиваат свеж и обновен изглед.

Плус Инфо

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1