Кој ја предупредил Катица за акцијата за да даде оставка истиот ден? Ќе бидат ли снимките доказ????


Неколку прашања околу помпезната нова акција за рекет се наметнуваат. за да се даде одговор на прашањето дали е ова само уште една фарса? Дали ќе го крка само извршителот, а нарачателите ќе си ги спасат кожичките? Но ајде со ред …Има неколку неодговорени прашања… 

 1. Дали од Обвинителството протекувале информации? кој ја известил Катица Јанева дека токму тој ден ќе има апсења, за таа само некој час пред апсењата да даде оставка ?
 2. Ако првоосомничениот уапсен на граница навистина се обидувал да избега тогаш кој му јавил дека му се спрема апсење??????
 3. Дали првоосомничениот барал рекет за себе или по налог за некој друг?? дали тој има капацитет да сам смисли ваква шема и да ја спроведе БЕЗ ДА ИМА СИЛЕН ГРБ???
 4. Зар е можно шефицата на СЈО – КОЕ Е СТРАВ И ТРЕПЕТ за истраги има свои вработени истражители итн итн да нема поим дека нејзин пријател рекетира споменувајќи и валкајќи го нејзиното име И ТОА ЦЕЛА ГОДИНА И КУСУР????
 5. Шефицата на СЈО имаше некомпромисна поддршка и од странци и од Влада – зар ни тие немале инфо дека нејзиното име се валка таму некаде???
 6. Дали Катица и ,,рекетарите,, се пуштени низ вода како жртвени јагниња за некој да си спаси кожа а и да се протурка некое друго сценарио????

И не помалку важно – а можеби и круцијално за одговор на прашањето дали е ова ЦИРКУС И ФИЛМ да се замачка очи на народ откако приказната многу се прошири во јавноста..

ПРАВНО ГЛЕДАНО ….

 1. СНИМКИ нелегално снимени НЕ СЕ ДОКАЗ ЗА СУД – се отфрлаат. снимки се доказ на суд само ако се снимени по налог и од надлежен орган.. значи при судењето судијата може да не ги земе снимките доставени од ,,рекетираниот,,  како доказ..
 2. Обвинителката Русковска кажа – НЕМАЛО ОБЕЛЕЖАНИ ПАРИ .. значи на судење ако снимките не се земат како доказ ќе биде само рекла казала од сведоци .. хммммм ??????
 3. Како ќе најдат докази дека Јанева учествувала? таа ќе рече дека поим немала дека некој го употребувал нејзиното име … не е приведена, нема претрес кај неа, само и одзеле еден телефон а другиот го изгубила?? има неколку дена да ги сокрие трагите ако и била вмешана.. НАСЛОВ ОД ДЕНЕС – РУСКОСКА: Инволвираноста на јавен обвинител во овој случај сега не можеме да ја докажеме   …  е сега…
 4. Ако првоосомничениот ги перел парите дадени во кеш преку телевизијата е тука може да го крка и некој невин – сметководител на телевизијата, а дури Катица може и синот да си го зезне .. тој како директор на маркетинг како што велат директно бил задолжен за рекламирање, ако дел од тие бизнисмени излезат и кажат дека не дале доброволно реклама него биле рекетирани е тогаШ директорот може лепо да го окрка.. ќе видиме.. а може ни крив ни должен да го крка и таткото на првоосомничениот како сопственик на тој медиум…
 5. ако е можно дека првоосомничениот и обвинителката ова го правеле сами и никој поим немал од институциите се поставува прашањето – СПОСОБНИ ЛИ СЕ ???
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1