Лиле Стефанова: Мислењата за пуштање од куќен притвор и враќањето на пасошите се потпишани од Јанева


-Согласно законот за СЈО сите одлуки, секој спис кој излегува единствено го потпишува Јанева. Или во нејзино име овластени обвинителите. Јас немам потпишано ниту една одлука излезена од ова обвинителство.

Ниту мислењата за пуштање од куќен притвор, ниту враќањето на пасошите на Панделески и камчев – изјави специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова и повторно демантираше дека во нејзиниот дом е извршен претрес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1