Кој навистина го уби Бин Ладен – снајперистите се испокараа


Поранешниот припадник на маринците Роберт О’Нил вчера изјави дека тој пукал во лидерот на Ал Каеда…Osama-bin-Laden-007

Припадниците на американската специјална единица „Фоки“ спорат околу тоа кој навистина го убил терористот број еден, лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен пред три години.

Поранешниот припадник на маринците Роберт О’Нил вчера изјави дека тој пукал во лидерот на Ал Каеда, но со тоа признание дојде во конфликт со друг учесник во акцијата, Мет Бисонет, кој во својата книга „Тежок ден“ операцијата ја опишува поинаку.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1