Премиерот на Србија, Вучиќ: Никој нема да ја урна стабилноста на Србија


Сите што ќе се обидат да ги урнат мирот и стабилноста на земјата, тие што денес повикуваат на отцепување делови од нашата територија, кои со политика, а не со право, се обидуваат да ја предизвикаат дестабилноста на Србија им порачувам јасно и недвосмисленоvucic

– Србија е слободна, една и единствена, неделива. Стабилноста на Србија нема да ја урнате колку и да се трудите – изјавил премиерот Александар Вучиќ на Калемегдан, по полагањето венец на Споменикот на благодарноста на Франција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1