Која е девојката на која Александар Тарабунов и ја посвети новата песна (Видео)


Ова е новата песна на Александар Тарабунов – Тара.

tarabunov– Во ,,Сега знам,, вложивме многу љубов,труд и емоции и се надевам дека ќе и се допадне на публиката и нормално дека ќе се слуша,, ни изјави Тара.

Песната пејачот ја посветил на за него ,,посебна,, девојка, но не открива која. Дали е Тара се уште вљубен во бившата или ?? не сакаше да ни открие.

Музиката е на Јован Јованов, текстот Ана Пандевска, а аранжманот на Дамјан Лазаров

Еве ја ,, Сега знам,,

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1