Колинда навиваше и од Брисел – Трамп беше поддршка


Иако самитот на најмоќниот воен пакт НАТО таму е во ек, хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ не ја пропушти можноста, макар и оддалеку, да ги бодри и да навива за „Коцкестите“ кои синоќа во продолженија ја исфрлија Англија од полуфиналето на Светското фудбалско првенство и се пласираа во финале каде ќе играат против Франција.

Дел од присутните на самитот заедно го гледаа натпреварот меѓу Хрватска и Англија на Светското првенство, а потоа и ја прославија победата на хрватската репрезентација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1