Колона возила со часови чекаат на границата со Бугарија кај Делчево


tur-granica_620x0На граничниот премин Делчево има долга колона од возила поради проблеми на бугарската страна од преминот, соопшти АМСМ.

Според првичните информации, на границата се чекало по неколку часа.

На останатите гранични премини нема подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1