Колони возила накај Грција – гужва на Богородица


На преминот Богородица на границата со Грција за излез од Македонија има задржување на возилата од 30 минути, додека на премин Дојран околу 15 минути. Подолги задржувања има на грчиот дел, за влез во Грција, соопшти АМСМ.bogorodica granica2

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а сообраќајот се одвива по суви коловози.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1