Три деца 9,11 и 17 години ИСЧЕЗНАА во Скопје за само 48 часа


Во Полициската станица во Чаир вчера М.З. социјален работник од ЈУ за згрижување на деца пријавила дека истиот ден од установата во непознат правец се оддалечиле двајца штитеници на возраст од девет и 11 години. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Во Полициската станица Бит Пазар З.К.(69) пријавила дека на 02.09.2015 година од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот 17-годишен внук. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Missing-Person isceznata

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1