6 годишно детенце почина бранејќи ја сестричката од силувач


Храбро шестгодишно момче го даде својот живот за да ја спаси својата сестра од сексуален напаѓач кој провалил во нивниот дом.

Доминик Андујар слушнал дека неговата сестра Амбер бара помош, па истрчал да и помогне, но тогаш напаѓачот се фрлил на него и го убил. Двете деца имале пресечено грло, но само Амбер успеа да преживее. Таа истрчала на улица и побарала помош.dete

Полицијата го фатила напаѓачот Освалдо Ривера и е осуден на 110 години затвор.

Кога се случил нападот, мајката Деби била во болница поради операција, па децата биле кај нејзината сестра.

Амбер тој ден го славела 12 роденден. Спиела на каучот кога Ривера провалил во куќата. Тој зел нож и ја држел за грлото додека ја злоупотребувал. Тогаш дотрчал Доменик кој го турнал да ја спаси својата сестра, а додека се борел со напаѓачот, Амбер успеала да се ослободи. Меѓутоа, додека да дојде полицијата, детенцето веќе умрело.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1