Конечно добри вести: Мечевска е надвор од животна опасност


Здравствената состојба на македонската ракометарка Робертина Мечевска се подобрува и таа сега е надвор од животна опасност.robertina-mecevska-zrkvardar-576x450

Не е повеќе животно загрозена, а во петок се планира хируршка интервенција на лдел од ’рбетот. Дише спонтано, свесна е и без невролошки испади. Работите засега одат кон подобро, но секако мора да бидеме до крај внимателни, изјавил д-р Сашо Поповски од Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, за „Утрински весник“.

Пред две недели Мечевска падна од петтиот кат од својот стан со што се здоби со тешки повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1