Контроверзен портрет: Анџелина Џоли гола по отстранувањето на двете гради


На помалку од две недели откако Анџелина Џоли објави дека направила мастектомија на двете гради, шведскиот сликар Јохан Андерсон на јавноста и го откри својот контроверзен портрет на славната аткерка по операциониот зафат.

И само кога помисливме дека веста со двојната операција е главна вест, овај портрет на актерката кој е изложен во националната галерија на портрети во Лос Анџелес уште од стартот предизвикува голем интерес кај голем број на луѓе кои сакаат да го видат.

angelina bez grudi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1